ادامه موضوع

ایده های تربیتی برای حرف شنوی بچه ها از والدین
والدین، بچه ها و تادیب
چطور می توانم فرزند عصبانی را کنترل کنم؟
نکاتی در مورد پرورش کودک
نکات بچه داری – بهبود بخشیدن به رفتار کودک نوپا
مدیریت خشم در نقش والدین
اضطراب کودکان - سنین و مراحل
دروغ - چرا کودکان دروغ میگویند و والدین چکار باید بکنند؟
برخورد با دعوای خواهر و برادرها
روشهای فرزندپروری

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
دارم یک مادر عصبانی می شوم و اغلب اوقات متوجه می شوم که در حال داد کشیدن سر فرزندانم هستم. آیا می توانم تغییر کنم؟

تبدیل شدن به یک مادر عصبانی آسان است. مادران در سراسر دنیا می توانند با شما و مشکلی که دارید همدردی کنند. ما بهترین ها را برای فرزندانمان می خواهیم، بنابراین وقتی آن ها از مسیری که ما در زندگی آن ها را در آن مسیر هدایت می کنیم منحرف می شوند، به آسانی ناراحت و عصبانی می شویم.

شاید آرزویتان برای فرزندانتان این است که تعلیم پذیر باشند؛ یعنی راهنمایی های شما را برای زندگیشان به آسانی گوش کرده و قبول کنند.
متاسفانه وقتی ما همیشه با خشم و عصبانیت واکنش نشان می دهیم، نتیجه برعکس می شود. در این شرایط بچه ها به جای این که مشتاقانه به حرف های عاقلانه ما گوش بدهند -حتی حرف هایی که در زمان آرامش گفته می شوند- حرف هایمان را نشنیده می گیرند. اگر خشم و عصبانیت به اندازه کافی خشونت آمیز یا شدید باشد، ممکن است بچه ها حتی از مادر عصبانی بترسند و از او دور بشوند.

روش ها و ایده های زیر را برای کاهش یا کنترل خشم در نظر بگیرید:
  • از ابرازهای سازنده خشم انتخاب کنید. خشم و عصبانیت یک احساس طبیعی است که به عنوان یک پاسخ انتخاب می کنید. برای مثال به خودتان بگوئید "عصبانی شدن اشکالی ندارد. من می خواهم از عصیانیتم استفاده سازنده داشته باشم."
  • دقت کنید که وقتی احساس می کنید اختیار و اقتدار شما در معرض خطر است بدنتان چطور شروع به منقبض شدن و واکنش نشان دادن می کند. به دل، مشت و آرواره خود توجه دقیق داشته باشید. با تحلیل الگوهای پاسخگویی خود به خشم متوجه بشوید که چه زمانی برآشفته و خشمگین می شوید. وقتی خشم در بدنتان شروع به بالا رفتن می کند به خودتان نگاه کنید و دقت داشته باشید.
  • زبانتان را گاز بگیرید (البته به آرامی) تا به خودتان یادآوری کنید باید از پاسخگویی با خشونت کلامی خودداری کنید.
  • نفس عمیق بکشید و با صدایی قاطع و محکم علت عصبانیت خود را بگوئید: "وقتی تو ...................... من عصبانی می شوم." این کار به کودک کمک می کند بداند شما به خاطر کاری که کرده است ناراحت هستید. شما این کار را به نحوی انجام می دهید که کودک را نترسانید یا باعث ایجاد رنج در خود نشوید.
  • قبل از واکنش نشان دادن برای مدت کوتاهی توجه خود را به مسئله یا جایی دیگر معطوف کنید. بسیاری از مادران با مطالعه، قدم زدن، یا از حفظ خواندن چیزی خود را آرام می کنند.
  • با پرداختن مستقیم به حل مسئله از واکنش منفی خشم و عصبانیت عبور کنید. تعیین کنید برای اصلاح شرایط چه کاری لازم است. به جای تشدید مسئله، به حل مسئله کمک کنید.
  • به همسر یا یکی از دوستانتان زنگ بزنید. مطمئن شوید فرزندتان می فهمد که برای کمک گرفتن به دیگران زنگ زده اید.
  • اگر کنترل خشم و عصبانیت همچنان برایتان مشکل بود از یک متخصص کمک بگیرید.
 
 
دسته بندی
درباره فرزندپروری » درباره فرزندپروری
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخاندن صفحه هالتر

دمبل دو طرفه - نیمکت شیب دار

تمرین با دمبل

پرس با کتل

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

هالتر روی تخت شیب

Top