لیست موضوع ها

افسردگی بعد از زایمان

افسردگی پس از زایمان نوعی رنج یا دیسترس عاطفی است که در مادر جوان بروز می کند و در موارد نادر در مردان هم دیده می شود. اگر افسردگی بیش از یک هفته به طول بیانجامد و نشانه ها شدت یابند باید آن را افسردگی پس از زایمان بر شمرد. نوع شدید این عارضه به نام "روانپریشی پس از زایمان" معروفست. این عارضه به محض تشخیص و مراجعه به پزشک به راحتی قابل درمان خواهد بود.

پزشکی جنین

رشته های پزشکی جنین و پزشکی نوزادان برای سلامت نوزادان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. پزشکی جنین از جنین در مدتی که در داخل رحم است مراقبت می‌کند و پزشکی نوزادان از نوزاد بلافاصله بعد از بدنیا آمدن مراقبت می‌کند.

تسکین درد در حین زایمان - ترکیبی از بیحسی نخاعی و اپیدورال

ترکیب بیحسی نخاعی / اپیدورال یک تکنیک بسیار تخصصی، سریع و قابل اعتماد است که برای از بین بردن درد در حین زایمان به کار می رود. این روش برای مادر و جنین سودمند است.

تولد، انتخاب های زمان تولد نوزاد

درحالی که زوج جوان برای به دنیا آمدن نوزاد آماده می شوند لازمست که محل به دنیا آمدن نوزاد و فردی که قرار است زایمان را هدایت کند، انتخاب کنند. درزمانی که بارداری کم خطر باشد می توان وضع حمل در منزل یا زایشگاه و مراکز مامایی را انتخاب کرد. اما در مواردی که احتمال خطر برای مادر و جنین وجود دارد انتخاب بیمارستان بهترین گزینه به شمار می رود.

زایمان و وضع حمل چیست؟ زایمان و خروج نوزاد چیست؟

زایمان شامل مجموعه ای از مراحل است که طی آن ها جنین یا محصول لقاح از رحم خارج می شود. سه مرحله ی زایمان شامل مرحله ی نهفته، مرحله ی فعال و مرحله ی گذار یا انتقالی است. توصیه هایی که زایمان را تسهیل می کند عبارتند از، آرامش داشتن، نفس عمیق کشیدن و قرار گرفتن در وضعیت عمودی.

Top