برخی از پزشکان سایت

لیست موضوع ها

زایمان و وضع حمل چیست؟ زایمان و خروج نوزاد چیست؟

زایمان شامل مجموعه ای از مراحل است که طی آن ها جنین یا محصول لقاح از رحم خارج می شود. سه مرحله ی زایمان شامل مرحله ی نهفته، مرحله ی فعال و مرحله ی گذار یا انتقالی است. توصیه هایی که زایمان را تسهیل می کند عبارتند از، آرامش داشتن، نفس عمیق کشیدن و قرار گرفتن در وضعیت عمودی.

تولد، انتخاب های زمان تولد نوزاد

درحالی که زوج جوان برای به دنیا آمدن نوزاد آماده می شوند لازمست که محل به دنیا آمدن نوزاد و فردی که قرار است زایمان را هدایت کند، انتخاب کنند. درزمانی که بارداری کم خطر باشد می توان وضع حمل در منزل یا زایشگاه و مراکز مامایی را انتخاب کرد. اما در مواردی که احتمال خطر برای مادر و جنین وجود دارد انتخاب بیمارستان بهترین گزینه به شمار می رود.

تسکین درد در حین زایمان - ترکیبی از بیحسی نخاعی و اپیدورال

ترکیب بیحسی نخاعی / اپیدورال یک تکنیک بسیار تخصصی، سریع و قابل اعتماد است که برای از بین بردن درد در حین زایمان به کار می رود. این روش برای مادر و جنین سودمند است.

پزشکی جنین

رشته های پزشکی جنین و پزشکی نوزادان برای سلامت نوزادان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. پزشکی جنین از جنین در مدتی که در داخل رحم است مراقبت می‌کند و پزشکی نوزادان از نوزاد بلافاصله بعد از بدنیا آمدن مراقبت می‌کند.

افسردگی بعد از زایمان

افسردگی پس از زایمان نوعی رنج یا دیسترس عاطفی است که در مادر جوان بروز می کند و در موارد نادر در مردان هم دیده می شود. اگر افسردگی بیش از یک هفته به طول بیانجامد و نشانه ها شدت یابند باید آن را افسردگی پس از زایمان بر شمرد. نوع شدید این عارضه به نام "روانپریشی پس از زایمان" معروفست. این عارضه به محض تشخیص و مراجعه به پزشک به راحتی قابل درمان خواهد بود.

 
 

برخی از تمرینات

خم به جلو با کابل

پرس کوبایی

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

غلتاندن با هالتر

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

هالتر با عضلات دلتویید خلفی

Top