نزدیکی برای باردار شدن راه طبیعی حاملگی است. این نزدیکی چه با هدف بارداری و یا اتفاقی می‌تواند منجر به حامله شدن زن شود.
بعضی از زوجین نیازی به نگرانی برای نزدیکی جهت بارداری و وضعیت انجام نزدیکی و دفعات و زمان‌بندی آن ندارند. ولی بعضی دیگر حتی بعد از آموزش و تمرین طولانی مدت جهت نزدیکی برای بارداری سخت حامله می‌شوند.

بهترین زمان نزدیکی برای بارداری

نزدیکی باید در طی زمان تخمک‌گذاری انجام گیرد که در آن صورت احتمال حاملگی بالا می‌رود. تخمک‌گذاری معمولاً در روز 12 تا 14 سیکل قاعدگی با آزادسازی تخمک‌ها از تخمدان‌ها به لوله‌ی فالوپ، اتفاق می‌افتد. اگر شما به طور روتین قبل و بعد از تخمک‌گذاری نزدیکی کنید،‌ احتمال باروری شما بالا می‌رود. با تعیین زمان تخمک‌گذاری و داشتن نزدیکی متعدد در آن زمان شانس باروری بیشتر می‌شود.

دفعات نزدیکی چقدر باید باشد؟

چیزی که متخصصین توصیه می‌کنند، ‌2 تا 3 بار نزدیکی در هفته برای باروری لازم است. این تعداد بهترین میزان برای یک زوج سالم و طبیعی می‌باشد. با این تعداد اطمینان حاصل می‌شود که در حین تخمک‌گذاری اسپرم‌ها در داخل بدن زن وجود دارند. در زمان تخمک‌گذاری،‌نزدیکی برای بارداری بهتر است یک‌بار در روز باشد.

چه میزان زیاد حساب می‌شود؟

برای زوجین با وضعیت تولیدمثلی سالم هیچ محدودیتی برای نزدیکی جهت بارداری وجود ندارد. با این حال انجام بیش از حد آن نیز ممکن است تمایل شما به انجام روتین را کم کند.
یک‌سری مشکلات مرتبط با نزدیکی بیش از حد وجود دارد. اگر مردی که میزان اسپرم کمی دارد ٬زیاد نزدیکی جهت بارداری انجام دهد٬ میزان اسپرم‌ها کمتر می‌شود. در چنین شرایطی بارداری اتفاق نمی‌افتد. در صورت بروز چنین مشکلی پزشک می‌تواند به شما توصیه‌های لازم بدهد.

بهترین وضعیت در نزدیکی برای باردار شدن چیست؟

یک‌سری وضعیت جهت نزدیکی وجود دارد که احتمال باردار شدن را بالا می‌برد و بالعکس. در نزدیکی زوجین باید چند نکته را به یاد داشته باشند. اگر جاذبه برخلاف شما عمل می‌کند در نتیجه از وضعیت‌های خاصی باید بپرهیزید. شرایطی که خانم در وضعیت غالب و فوقانی قرار دارد یا وضعیت ایستاده احتمال بارداری را کم می‌کند. طبق نظر متخصصین وضعیت بالا بودن مرد بهترین وضعیت جهت بارداری است.

بعضی دیگر توصیه می‌کنند که خانم بعد از نزدیکی در حالت درازکش با مختصری بالا بردن لگن باقی بماند که در این صورت جاذبه به حرکت اسپرم کمک می‌کند.
شما باید همیشه برای نزدیکی جهت بارداری هیجان وعلاقه ی خود را حفظ کنید و دو طرف در عین حال باید از رابطه لذت ببرند. با تغییر وضعیت و زمان نزدیکی به جهت بارداری٬ به رابطه ی خود انرژی و هیجان لازم بدهید.
 

ادامه این موضوع

بارداری

بارداری شرایطی است که در آن یک موجود مونث قبل از متولد کردن کودک، جنین را در خود حمل می کند. بارداری دوره ای است که زنان تغییرات بدنی مختلفی را تجربه می کنند و ممکن است این موضوع باعث فشار روانی برای آن ها بشود. مدت بارداری به سه دوره تقسیم می شود؛ به این دوره ها سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم گفته می شود.

پیش از تلاش برای باردار شدن

پیش از تلاش برای باردار شدن باید آمادگی لازم را پیدا کنید. باید تغییراتی را در زندگی خود اعمال کنید و برای داشتن یک بارداری سالم وبدون دردسر نکاتی را در مورد باردار شدن فرار گیرید و برای بارداری خود برنامه ریزی کنید.

تخمک گذاری

تخمک گذاری پروسه ای است که طی آن تخمک ها از تخمدان زن آزاد می شوند. تخمک گذاری فرد را برای باردار شدن آماده می کند. با کمک تقویم و جدول فرد می تواند زمان دقیق آن را بفهمد.

تعیین جنسیت کودک

پیش بینی جنسیت کودک ممکن می‌باشد و شما می‌توانید با توجه به علاقه‌ی خود آن را تعیین کنید. راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد.

تلاش برای باردار شدن

بسیاری از زوجین به امید اینکه روزی به خواسته ی خود می رسند برای باردار شدن تلاش می کنند. زوجین بسیاری از ناباروری با علل مختلف٬ رنج می برند.

علائم بارداری

علائم مختلفی وجود دارد که می تواند به شما بگوید آیا حامله هستید یا خیر. این علائم اولیه می تواند با تشخیص زودهنگام بارداری در لذت مادر شدن به شما کمک کند.

Top