نزدیکی برای باردار شدن راه طبیعی حاملگی است. این نزدیکی چه با هدف بارداری و یا اتفاقی می‌تواند منجر به حامله شدن زن شود.
بعضی از زوجین نیازی به نگرانی برای نزدیکی جهت بارداری و وضعیت انجام نزدیکی و دفعات و زمان‌بندی آن ندارند. ولی بعضی دیگر حتی بعد از آموزش و تمرین طولانی مدت جهت نزدیکی برای بارداری سخت حامله می‌شوند.

بهترین زمان نزدیکی برای بارداری

نزدیکی باید در طی زمان تخمک‌گذاری انجام گیرد که در آن صورت احتمال حاملگی بالا می‌رود. تخمک‌گذاری معمولاً در روز 12 تا 14 سیکل قاعدگی با آزادسازی تخمک‌ها از تخمدان‌ها به لوله‌ی فالوپ، اتفاق می‌افتد. اگر شما به طور روتین قبل و بعد از تخمک‌گذاری نزدیکی کنید،‌ احتمال باروری شما بالا می‌رود. با تعیین زمان تخمک‌گذاری و داشتن نزدیکی متعدد در آن زمان شانس باروری بیشتر می‌شود.

دفعات نزدیکی چقدر باید باشد؟

چیزی که متخصصین توصیه می‌کنند، ‌2 تا 3 بار نزدیکی در هفته برای باروری لازم است. این تعداد بهترین میزان برای یک زوج سالم و طبیعی می‌باشد. با این تعداد اطمینان حاصل می‌شود که در حین تخمک‌گذاری اسپرم‌ها در داخل بدن زن وجود دارند. در زمان تخمک‌گذاری،‌نزدیکی برای بارداری بهتر است یک‌بار در روز باشد.

چه میزان زیاد حساب می‌شود؟

برای زوجین با وضعیت تولیدمثلی سالم هیچ محدودیتی برای نزدیکی جهت بارداری وجود ندارد. با این حال انجام بیش از حد آن نیز ممکن است تمایل شما به انجام روتین را کم کند.
یک‌سری مشکلات مرتبط با نزدیکی بیش از حد وجود دارد. اگر مردی که میزان اسپرم کمی دارد ٬زیاد نزدیکی جهت بارداری انجام دهد٬ میزان اسپرم‌ها کمتر می‌شود. در چنین شرایطی بارداری اتفاق نمی‌افتد. در صورت بروز چنین مشکلی پزشک می‌تواند به شما توصیه‌های لازم بدهد.

بهترین وضعیت در نزدیکی برای باردار شدن چیست؟

یک‌سری وضعیت جهت نزدیکی وجود دارد که احتمال باردار شدن را بالا می‌برد و بالعکس. در نزدیکی زوجین باید چند نکته را به یاد داشته باشند. اگر جاذبه برخلاف شما عمل می‌کند در نتیجه از وضعیت‌های خاصی باید بپرهیزید. شرایطی که خانم در وضعیت غالب و فوقانی قرار دارد یا وضعیت ایستاده احتمال بارداری را کم می‌کند. طبق نظر متخصصین وضعیت بالا بودن مرد بهترین وضعیت جهت بارداری است.

بعضی دیگر توصیه می‌کنند که خانم بعد از نزدیکی در حالت درازکش با مختصری بالا بردن لگن باقی بماند که در این صورت جاذبه به حرکت اسپرم کمک می‌کند.
شما باید همیشه برای نزدیکی جهت بارداری هیجان وعلاقه ی خود را حفظ کنید و دو طرف در عین حال باید از رابطه لذت ببرند. با تغییر وضعیت و زمان نزدیکی به جهت بارداری٬ به رابطه ی خود انرژی و هیجان لازم بدهید.
 
 
مجموعه
بارداری و زایمان » قصد باردار شدن

ادامه موضوع

پرسش و پاسخ های مربوط

Top