در مدرسه به بچه من زور می گویند. باید چه کار کنم؟
اول از همه بدانید که فرزندتان تنها نیست. نیمی از بچه ها در طول دوران تحصیل خود زورگویی دیگران را تجربه می کنند و حداقل به ده درصد آن ها به طور منظم زورگویی می شود. زورگویی چه تهدید بدنی باشد (که در مورد پسرها رایج تر است) و چه طعنه و آزار کلامی (که اغلب اوقات در دخترها دیده می شود)، پیامدهایی واقعی دارد و فقط بچگی کردن بچه ها نیست. براساس آمار انجمن ملی آموزش و پرورش، در روز دانش آموزان زیادی به دلیل ترس از مورد زورگویی قرار گرفتن از مدرسه غیبت دارند و بچه هایی که در مدرسه مورد زورگویی قرار می گیرند به احتمال بیشتری عملکرد درسی ضعیفی داشته و اعتماد به نفس کمی دارند. برای کمک به کاهش شدت مشکل کارهای زیر را انجام بدهید:
  • از سنین کم در مورد رفتار محترمانه با دیگران با فرزندانتان صحبت کنید تا وقتی بچه ها به مدرسه رفتند بدانند از آن ها انتظار می رود چه رفتاری داشته باشند و باید از دوستان و همکلاسی هایشان انتظار چه رفتاری را داشته باشند.
  • به فرزندتان یاد بدهید از حق خود دفاع کند. با نقش بازی کردن در خانه این کار را با هم تمرین کنید تا فرزندتان یاد بگیرد چطور ابراز احساس کند، وقتی در مورد چیزی راحت نیست "نه" بگوید، و بدون دعوا کردن از حق خود دفاع کند.
  • اگر فرزندتان به شما گفت در مدرسه به او زور می گویند، با خونسردی گوش بدهید و راه را باز کنید. کاری نکنید که او احساس کند کار اشتباهی کرده است. بگذارید او بداند کار درستی می کند که مسئله را به شما می گوید. از او بپرسید تا حالا چه کاری شده است و او دوست دارد چه اتفاقی بیفتد.
  • به فرزندتان یاد بدهید وقتی به کسی دیگر زور می گویند به یکی از اولیای مدرسه بگوید و از آن ها کمک بخواهد.
  • اگر زورگویی به فرزندتان ادامه پیدا کرد در مورد مطرح کردن موضوع با ناظم مدرسه تردید نداشته باشید.
 
 
نام فرستنده
 
مجموعه
درباره فرزندپروری » درباره فرزندپروری

پرسش و پاسخ های مربوط

Top