چگونه معاینه فردی-TSE سرطان بیضه را می توان انجام داد؟
TSE یا معاینه فردی بیضه ها بهتر است بعد از حمام و یا دوش آب گرم انجام شود، در نتیجه بیضه های فرد در این حالت آزاد و شل می باشند.  این معاینه باعث می شود که بتوانیم وجود هر نوع  توده ای را بر روی بیضه ها به آسانی تشخیص دهیم. مراحل زیر می بایست در حین انجام معاینات فردی بیضه TSE انجام شود:
  1. روبروی آینه بایستید و وجود هر نوع تورمی را در اسکروتوم (کیسه بیضه) چک کنید.
  2. هر یک از بیضه ها را با دو دست معاینه کنید. انگشت اشاره و میانی را درست زیر بیضه ها قرار دهید و شست را در بالای بیضه بگذارید. بیضه را بین شست و انگشتان بچرخانید. اینکه یکی از بیضه ها از دیگری  بزرگتر باشد، امری طبیعی و نرمال است. اپیدیدیم epididymis (بخش پشتی بیضه ها که محل بلوغ اسپرم و ذخیره آن هاست) را پیدا کنید، این بخش به صورت ساختاری لوله مانند و نرم است که مسئول عبور اسپرم ها می باشد. این بخش را نباید با توده های بیضه اشتباه گرفت.
  3. اگر توده ای کوچک در حد نخود پیدا شد، می بایست فوراً با پزشک در مورد آن مشورت کنید. حتماً دلیلی ندارد که تمام توده های بیضه، تومور باشند.
تست معاینه ی فردی بیضه ها TSE  بایستی حداقل یک بار در ماه انجام شود، تا از سلامت فرد مطمئن شویم و در صورت بروز سرطان بیضه فوراً بتوانیم آن را درمان کنیم.
 
 
نام فرستنده
 
مجموعه
سرطان » سرطان بیضه
Top