ادامه موضوع

سلامت اجتماعي
سلامت بدني
ورزش و سلامت
سلامت محيطي
سلامت احساسي
بهداشت روان و زنان
چرخ سلامت
انواع سلامت
سلامت درون
سلامت معنوی
خواب کامل
سلامت شغلی و کاری
بهداشت روان
مردان و بهداشت روان
سلامت ذهن
سلامت مالی فردی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
سلامت جسمانی کلا مربوط به دور بودن از بیماریهایست. بیماری متضاد راحتی و سلامت جسمانی است. سلامت جسمانی بوسیله مراقبت فرد از سلامت بدنی‌اش از طریق تمرینات ورزشی، تحریک ذهن و فکر با مطالعه کتابهای مناسب و مصرف غذاهای مغذی بدست می آید.

میلیون ها انسان در سراسر جهان از بیماریهای مزمنی مثل بیماریهای قلبی عروقی، دیابت، مشکلات کلیوی و دیگر ابتلائات رنج می برند و به قیمت پرداخت هزینه های گزاف درمانی و از دست دادن آرامش خیال سعی می کنند که از بیماریهای جسمی خلاص شوند.

تغییر سبک زندگی، تمرینات بدنی مناسب، تغذیه سالم، روابط اجتماعی خوب و فعالیت ذهنی به اجتناب از بیماریها و مشکلات پزشکی و دستیابی به سلامت کمک می کند.
در دنیای امروز کمبود فعالیت بدنی انسان ها مشهود است. تعداد زیادی از مردم جلوی کامپیوتر کار می کنند یا ساعت های متمادی در روز بصورت نشسته فعالیت کاری دارند. این نوع کارها باعث چاقی و مشکلات مربوطه می شود. چاقی ریشه سایر بیماریهای مزمن مثل دیابت و تصلب شرایین است. کاهش اعتماد به نفس، کاهش طول عمر و تخریب روابط اجتماعی از دیگر عوارض چاقی هستند که بر سلامت روانی تاثیر می گذارد.

تمرینات بدنی ابزاری برای دستیابی به سلامت جسمانی است. فعالیت های ساده ای مثل پیاده روی، دوی آهسته، شنا، بالارفتن از پله ها یا مسافرت های پیاده به انعطاف پذیری و تناسب اندام کمک می کنند. تمرینات ورزشی به مدت 30 دقیقه در روز و برای 5 روز در هفته تاثیر قابل ملاحظه ای در سلامت دارد. تمرینات استقامتی و قدرتی به بهبود عملکرد عضلانی و جلوگیری از درد مفصلی و عضلانی و پوکی استخوان کمک می کند.

تغذیه متعادل برای حفظ سلامت جسمانی ضروریست. یک رژیم متعادل غذایی شامل انواع ویتامین ها، مواد معدنی، اسید های چرب ضروری و فیبر می شود. ویتامین دی و کلسیم سلامت استخوان و ویتامین ث و آهن سطح هموگلوبین خون و جلوگیری از کم خونی را تضمین می کنند.

رژیم پر فیبر باعث کاهش کلسترول می شود. رژیم غنی از انتی اکسیدان ها با دفع رادیکال های آزاد مانع فشار اکسیداسیونی در بدن شده و از سرطان جلوگیری می کند.

رژیم غذایی متعادل باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شده و بدن را از طیف گسترده بیماریها حفاظت می کند. تناسب اندام و تغذیه مناسب نه تنها سلامت جسمانی بلکه سلامت مالی را بوسیله صرفه جویی در هزینه های پزشکی افزایش می دهد.

سلامت جسمانی نه تنها به سلامت جسمانی بلکه با سلامت روانی و ذهنی نیز مرتبط است.
استرس ذهنی در افراد خود را بصورت استرس و مشکلات جسمانی بروز داده و باعث اختلال در سلامت جسمانی می شوند.
 
 
دسته بندی
بهداشت روان » بهداشت روان
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • معیار سلامت
    معیارهای (مانیتورهای) سلامت ابزاری به منظور سنجش سطح سلامت فرد هستند....
 

برخی از تمرینات

پوش پرس دوبل با کتل بل

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

رساندن دست به پاشنه پا

چرخاندن صفحه هالتر

بلند کردن هالتر

Top