ادامه موضوع

سلامت اجتماعي
سلامت بدني
ورزش و سلامت
سلامت محيطي
سلامت احساسي
بهداشت روان و زنان
چرخ سلامت
انواع سلامت
سلامت درون
سلامت معنوی
خواب کامل
سلامت شغلی و کاری
مردان و بهداشت روان
سلامت جسمانی
سلامت ذهن
سلامت مالی فردی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
انواع بهداشت روان

بهداشت روان منظر و سیمایی از سلامت ذهنی می باشد. اغلب مردم سلامت جسمانی و فیزیکی خود را مهم و با ارزش می انگارند و فرض آنها بر این است بهداشت روانی تاثیر چندانی از موقیت های واضح و معینی که در آن قرار دارند نمی گیرد.

بهداشت روان به ترکیبی از تندرستی روانی، فیزیکی و احساسی اتلاق می گردد. بهداشت روان ناشی از رفاه کلی به خصوصی می باشد. به طور کلی بهداشت روان جزء لاینفک سلامت جسمانی، شغلی و رفاه روانی در زندگی است.

بهداشت روانی از استرس های روزانه ی کاری تاثیر و نشاءت می گیرد که در زندگی شخصی فرد نیزتاثیر دارد.
استرس ناشی از کار می تواند به علت افزایش حجم کاری فرد، سختگیری کار فرما، عدم پیشرفت و رشد در جازدن در کار، نارضایتی شغلی، دستمزد کم و ناکافی، ماندن در رده شغلی پایین، نداشتن کنترل شغلی یا عدم اظهار نظر و عقاید در کار و غیر ضروری بودن کارها می شود.

اختلالات شخصیتی همانند کج خلقی ها، اضطرات، خشم، بلند پروازی، داشتن روابط عمومی و مدیریت زمان باعث افزایش استرس در محل کار و تاثیر بر بهداشت روان می گردد.

ناتوانی در برقراری ارتباط با شبکه های اجتماعی، ناتوانی درشروع یک مکالمه و شکست در روابط با دوستان و دوست یابی و دیگر جنبه های اجتماعی نیز بر بهداشت روان تاثیرگذار است.

اشخاص با مهارت های اجتماعی کم اغلب منزوی می گردند. این انزوا احساسات منفی، عزت نفس پایین، عدم اعتماد به نفس و احساس بی ارزشی و افسردگی را در فرد القاء می سازد.

مشکلات احساسی مزمن بر بهداشت روان تاثیر گذار است و باعث ایجاد تغییر در الگوهای رفتاری اشخاص می گردد و در نتیجه می تواند باعث ایجاد اختلال خواب و شراب خواری یا بی اشتهائی، ازدست دادن تمرکز، بی حالتی، بی رقبتی و بی توجهی نسبت به خود می شود. این تغییرات را می توان در الگوهای رفتاری علائم افسردگی روانی مزمن و نیاز فوری به توجهات پزشکی می باشد. تازمانی که مهارت های اجتماعی با بالارفتن های واکنش های اجتماعی افزایش پیداکند مشکلات روانی نیز نیاز به توجهات بیشتر پزشکی دارد.

بهداشت و تعادل روان به منظور عملکرد نرمال اشخاص ضروری می باشد.
تمرکز بر انجام وظیفه و توانایی های فیزیکی و فشارهای روحی تنها زمانی ممکن است که فرد دارای بهداشت روان باشد. استدلال و تصمیم گیری برای اشخاص که دارای تعادل روانی نیستند سخت است.

در موارد بسیاری فشارهای روانی دلیل اصلی از دست دادن حافطه کوتاه مدت و فراموشی است و این مشکلات باعث عدم انجام فعالیت های منظم در خانه و محل کار می شود.

فراموشی در خاموش کردن بخاری و یا قفل کردن در خانه و یا انجام کارهای نرمال روزانه نیز علائم اختلالات روان است.
بهداشت روان به وسیله حمایت خانواده و دوستان، اجتماع، آمادگی جسمانی و تکنیک های آرام کردن ذهنی و ریلکسیشن همانند مدیتیشن، یوگا، تمارین تنفسی، کتاب خوانی، ایجاد سرگرمی و صرف اوقات مفید با خانواده و دوستان قابل بهبود است.
 
 
دسته بندی
بهداشت روان » بهداشت روان
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • معیار سلامت
    معیارهای (مانیتورهای) سلامت ابزاری به منظور سنجش سطح سلامت فرد هستند....
 

برخی از تمرینات

دمبل با دو دست

سیم کش با تکنیک فلیپ ( Flip ) جودو

چرخش به خارج با تسمه

دمبل روی نیمکت شیب دار

اسکات با دمبل

چرخش به سمت خارج

Top