ادامه موضوع

سلامت بدني
ورزش و سلامت
سلامت محيطي
سلامت احساسي
بهداشت روان و زنان
چرخ سلامت
انواع سلامت
سلامت درون
سلامت معنوی
خواب کامل
سلامت شغلی و کاری
بهداشت روان
مردان و بهداشت روان
سلامت جسمانی
سلامت ذهن
سلامت مالی فردی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
سلامت اجتماعي، توانايي فرد در ارتباط بر قرار کردن با ديگر افراد پيرامون خود است. یعنی بنا کردن روابطي سالم با افراد ديگر. نشان دادن عشق، علاقه و همدلي به ديگران، کمک به ديگران در زمان نياز، مواردي هستند که سلامت اجتماعي را بهبود مي‌بخشند. فرد با ساختن يک رابطه، حفظ اعتماد، به اشتراک گذاشتن احساسات با ديگران مي‌تواند مهارتهاي اجتماعي را ارتقا بخشيده و سلامت عمومي خود را افزايش دهد. شرکت در فعاليت‌هاي اجتماعي و داوطلبانه، همراهي در فعاليت‌هاي نيکو کارانه و موارد مشابه، به فرد احساس مسئوليت‌ اجتماعي و رضايت خاطر مي‌بخشد.

انجام خدمت اجتماعي، شکل خاصي از سلامت معنوي است چرا که به انسانيت احترام گذشته و همدلي خود را نسبت به افراد تنگدشت و نيازمند ابراز مي‌کنيم.

توسعه روابط اجتماعي جديد بخشي مهم از سلامت اجتماعي است. شروع رابطه با افراد جديد، يا مواجهه با چالش‌هاي جديد، تجربة آموزشي جديدي براي فرد است. احترام به عقايد ديگران و گوش فرا دادن به صحبت‌هاي آنها نيز به رشد فرد کمک‌ کرده و احساس قوي سلامت معنوي و اجتماعي را به همراه مي‌آورد.

فرد باید یاد بگيرد که چگونه تضادهاي بين خود و ديگران در خانه يا محيط کار را بطور مسالمت‌آميز حل و فصل کند. مجادله يا مبارزه، علامتي حاکي از سلامت اجتماعي نيستند. وی بايد ياد بگيرد که محيط‌هاي جديد و تنوع عقايد را پذيرد و با تغييرات تطابق پيدا کند.

پيوستن به يک انجمن سلامت يا کلوب‌هاي اجتماعي، درهاي جديدي براي آشنايي با افراد جديد را مي‌گشايد. مهربان بودن و آمادگي براي کمک بي قيد و شرط به ديگران، ارتباط و همراهي با گروه بزرگتري از مردم، نشان دادن علاقه نسبت به ديگر افراد با پس زمينه‌هاي فکري مختلف، همگي راههاي هستند که به سلامت اجتماعي ختم می‌شوند.

سلامت اجتماعي به معناي آري گفتن به هر موقعيت نيست. فرد اگر ياد نگيرد که نه بگويد، مورد احترام واقع  نمي‌شود. ملاقات با بستگان و همسايگان، تماس با دوستان قديمي و همسايگان از طريق ايميل يا تلفن، علامتي خوب از سلامت رواني است.

سلامت رواني در واقع ادامه‌اي از سلامت احساسي، ذهني و بدني است. يک رابطة عشقي و دوستانه، اثرات مثبتي روي سلامت داشته و سلامت احساسي و ذهني را بهبود مي‌دهد. از طرف ديگر، ارتباطي دچار سوء تفاهم، لذت جويي، تضاد و مجادله براي سلامت اثر مخربي دارد. چنين روابطي استرس رواني را القاء کرده و ارگانهاي گوارشي، عصبي و قلبي عروقي را متأثر مي‌کند. افرادي با روابطي اين چنين، در خطر انواع زخم‌هاي گوارشي، مشکلات سوء هاضمه، فشار خون بالا، سيستم ايمني ضعيف و حملات قلبي هستند. هميشه شراکت و همراهي با افراد خوب که به فرد اهميت مي‌دهند، مثبت‌نگري را بهبود داده و احساس شادي در فرد ايجاد مي‌کند. سلامت اجتماعي، سلامت بدني را بهبود مي‌بخشد. دوستي گرم و صميمي سطح ايمنو گلو بولين Ig A- A را در خون افزايش مي‌دهد. اين مواد، آنتي بادي‌هايي هستند که بر ضد عفونت مي‌جنگند، ارتباطات اجتماعي سطح کلسترول خون را پايين مي‌آورد.

تماس بدني، نوازش و در آغوش گرفتن سلامت را بهبود مي‌بخشد. خنده بهترين درمان است. افراد اجتماعي اغلب دور از استرس بوده و اعتماد به نفس بالايي دارند. افراد منزوی نوسانات خلقي را تجربه مي‌کنند و اعتماد به نفس و مثبت‌نگري پاييني نسبت به خود دارند. ميزان مرگ و مير در افراد منزوی 2 تا 3 برابر ديگران است.
 
 
دسته بندی
بهداشت روان » بهداشت روان
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • معیار سلامت
    معیارهای (مانیتورهای) سلامت ابزاری به منظور سنجش سطح سلامت فرد هستند....
 

برخی از تمرینات

پرس کوبایی

ایستاده با هالتر

حرکت دو ضرب با دمبل

هالتر با عضلات دلتویید خلفی

هالتر روی تخت شیب

رساندن دست به پاشنه پا

Top