ادامه موضوع

مدیتیشن ذِن
مدیتیشن یوگا
مدیتیشن پیاده روی
مدیتیشن تعمق
عنصرهای مدیتیشن
مدیتیشن کودکان
مدیتیشن بودایی
مدیتیشن تنفسی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
چاکراها معمولا در بخش های مهمی از بدن ما مانند سر و قلب قرار دارند. از اندام ها معمولا برای کنترل احساسات ما استفاده میشود و مستقیماً تحت تاثیر چاکرا هستند. چاکراهای گوناگونی در بدن ما وجود دارد. مدیتیشن چاکرا یک بخش جدا نشدنی در هر انسانی است؛ که میتواند با انگیزه پیشبرد سلامتی در زندگی بکار گرفته شود. در هر صورت، با اینکه هر چاکرایی درقسمتهای مختلف کارشان را انجام میدهند، ولی باید در اولویت قرار داده شوند.
تکنیکهای متفاوتی وجود دارد که در این مقاله در مورد آنها صحبت میکنیم.

چاکرای ریشه

محل این چاکرا در پایه ستون فقرات است. به شکل گلبرگ طلایی با یک دایره قرمز است. این چاکرای تقوا در محل خودش اعمال حیاتی را برای عملکرد مناسب بدن منتشر میکند که مستقیماً بر روی سلامتی بدن تاثیر میگذارد. این چاکرا ارتباط بین بدن با دنیای مادی است.

چاکرای ناف


این چاکرا در قسمت پایین شکم قرار دارد و احساس عشق، روابط جنسی و خواسته های احساسی را کنترل میکند. چاکرای ناف به رنگ نارنجی نشان داده میشود و هر کسی که این احساس عشق و شور و تمایلات جنسی را تجربه میکند مطمئن باشد که با این قسمت در ارتباط است.

چاکرای شبکه خورشیدی


این چاکرا کمی بالاتر از چاکرای ناف قرار دارد؛ و با رنگ زرد نشان داده میشود. این چاکرا در رابطه با قدرت و بعضی اوقات هم با نیرو در ارتباط است.

چاکرای قلب

چاکرای قلب در وسط جناق سینه قرار گرفته است. نام باستانی این چاکرا "آناهاتا" است. این چاکرا به فرد کمک میکند که روی عشق الهی و صلح در قلب تمرکز کند و این چاکرا همیشه به رنگ سبز نشان داده میشود.

چاکرای گلو

این چاکرا به رنگ آبی آسمانی نشان داده میشود و با جنبه هایی از ارتباطات انسان مرتبط است. محل این چاکرا در گلو است.

چاکرای ابرو

نام باستانی این چاکرا " اَنجا " است. این چاکرا در منطقه پیشانی قرار دارد. با رنگ قهوه ای نشان داده شده است. به این چاکرا "چشم سوم" هم یگویند، که با فهم و درک فعالیتهایی جدا از احساس های فیزیکی (با معنویت)، در ارتباط است.

چاکرای تاج سر (فرق سر)

این چاکرا حاکم بر جنبه های معنوی ذهن انسان است. این چاکرا به نام باستانی " ساهاسرارا " شناخته شده است. این چاکرا به رنگ بنفش نشان داده میشود، و محل آن در بالای سر فرد قرار دارد.

چطور این مدیتیشن را باید انجام داد؟

برای این مدیتیشن باید طوری بنشینید که پشت در یک وضعیت صاف و مستقیم قرار گیرد، اگر چاکرا در وضعیت یک ردیفی قرار نگیرد، آنطور که مورد نظر است، مدیتیشن موثر نخواهد بود و وضعیت نادرست در نشستن، عملکرد چاکراها را به حداقل میرساند.

کنترل برتنفس

تنفس یکی دیگر از فرم هایی است که از طریق چاکرا انجام میشود، میزان دم و بازدم درتنفس باید با هم برابر باشد. میزان این تنفس به ظرفیت ریه در دم و بازدم بستگی دارد، اما همیشه باید در نظر داشت که تنفس باید به یک شیوه متعادل انجام گیرد. تنفس را باید همراه با یک ریتم انجام داد و این حالت کمک میکند تا از تمام مزایای واقعی مدیتیشن بتوان بهره برد. پس همیشه باید به یاد داشت که در مدیتیشن، تنفس درست پایه و اساس همه چیز است.

کنترل بر تجسم

تجسم با یک چشم انداز قوی، نمایانگراین است که در انجام مدیتیشن چاکرا با موفقیت بسیار خوبی همراه است. در حالت مدیتیشن یک هاله ای از نور سفید وجود دارد که زیاد میشود و فرد باید با تجسم این نور مدیتیشن را شروع کند. شخص باید اجازه دهد که این نور سفید در سر تا سر بدن پخش شود و تمام چاکرا ها را فعال کند. باید همیشه به یاد داشت که این نورهای سفید باید همیشه گسترش  پیدا کنند و باید ازچاکرای تاج سر عبور کند.

باید یک روش خاص را همراه با مشاهدات دقیق پیگیری کرد، که به یک روند موفقیت آمیز دست یافت.
در حال انجام مدیتیشن چاکرا، باید یک ذهن کاملاً آرام داشت، تجسم باید بر اساس یک تمرکز مطلق  باشد. ذهن باید از هر تنش و استرسی آزاد باشد. حین انجام مدیتیشن چاکرا، در ابتدا باید ذهن را به سمت یک آرامش جاودانی برد و این آرامش را در ذهن  نگه داشت.

مزایای مدیتیشن چاکرا

در این بخش، مزایای مختلفی را میتوان بدست آورد که باعث میشود شما یک ذهن آرام داشته باشید. از سوی دیگر شما را از تنش روزمره زندگی آزاد میکند و به توسعه نقشه زندگی فرد کمک میکند. به فرد کمک میکند بیشتر زندگی کند. از مزایای دیگر چاکرا این است که به شخص اجاره میدهد که هر نوع کاری را بدون اضطراب و نگرانی انجام دهد و تمام اینها باعث میشود که فرد کامل شود.
 
 
دسته بندی
بهداشت روان » مدیتیشن
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس شانه با کابل

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

Butt-ups

ایستاده با دمبل

چرخش به خارج با تسمه

تمرین با دمبل سنگین

Top